Druhý zápis zo dňa 13.9.2021

od autora: | 14 septembra, 2021

Nachladnutí sme už všetci, okrem P.

Minister zdravotníctva povedal, že tretia vlna prudko stúpne, vyvrcholí a potom prudko klesne. A ešte vraj bude len polovica ľudí v nemocniciach v porovnaní s prvou vlnou. Bodaj by to bola pravda, lebo veľmi treba, aby konečne nejaká oficiálna autorita povedala v súvislosti s pandémiou niečo, čo sa neskôr potvrdí a nedopadne úplne naopak. Tomuto ministrovi to veľmi prajem.

T. nakoniec nie je predškolák, hoci chodí do predškoláckej triedy, čo znamená, že o rok ešte nemusí ísť do školy a prakticky to znamená toľko, že ho môžeme ospravedlňovať zo škôlky bez toho, aby sme museli ísť po dvoch dňoch za doktorkou.

Priviezli náhradné koleso na nové auto a aj sieťku proti komárom. Zdá sa, že veci sa dejú tak, ako sa majú diať a hýbeme sa dopredu. Len Martinova kuchyňa je zatiaľ v sklade v IKEI. Včera som urobil poriadok v garáži, kľudne ju môžu priviesť.

Pápež zjavne robí u nás dobré meno inštitúcii, ktorá si takého reprezentanta ani nezaslúži. Jasné, nie len u nás, všade, kde sa pohne, ale teraz je tu, na Slovensku a chtiac nechtiac som konfrontovaný s množstvom informácií o ňom, čo robí, čo povedal alebo, čo nepovedal. Dobre sa nich pozerá, myslím pápeža a našu prezidentku. Ak prišiel hlavne kvôli nej, tak dúfam, že je spokojný.

Martin D. mi poslal svojho známeho, ktorý by nám teoreticky mohol urobiť, ak neuletí s cenou, malý hospodársky domček za domom. Malý domček sa prepracoval v mojom rebríčku vylepšení, ktoré treba v našom dome a pozemku urobiť na prvé miesto, neskutočne by mi urobil kvalitne urobený domček za primeranú cenu radosť.

Juraj K. včera poslal ponuku, ktorú má od nejakého známeho na marketingovú podporu Fraktál. Nezdá sa mi efektívne, pri najlepšej vôli, zaplatiť 1600 euro mesačne za to, aby nás niekto počúval. Ak je to dobré, potom si to poslucháčov nájde, ak nie, tak s tým jednoducho prestaneme. Napísal som Radovi S. a Jurajovi K. o tom aj mail, citujem z neho časť aj tu, nechce sa mi to písať znovu:

Mne to dáva takýto zmysel (pomôžem si Radovými slovami – „Čo predávať“, „Komu predávať“ a „Ako predávať“.
Čo predávať:
1. Predávame podcast Fraktály, ktorý predstavuje zaujímavé osobnosti z biznisu (manažérov, majiteľov, …), verejnej správy (ak ich práca  súvisí s biznisom) a „tretieho sektora“ (ak robia zaujímavé projekty).

2. Zameriavame sa na také osobnosti, ktoré sú viditeľné vo verejnom priestore, ale nie sú všeobecne známe (hoci ani takým sa nebudeme brániť, ak nám to dá zmysel).

3. Klientom „predávame“ hodinu, až hodina a pol uvoľnenej, ale zmysluplnej zábavy, keď sa snažíme menej formálnou formou, v porovnaní so seriózne a múdro sa tváriacimi odbornými podcastmi, rozprávať o veľkých témach.

4. Predávame seba, ako Rado Simon, Juraj Kučera a Palo Boroš – chceme, aby nás ľudia, s ktorými môžeme teoreticky robiť biznis, zaregistrovali ako moderátorov podcastu a aby nám to pomohlo pri obchodnej komunikácii s nimi.
Komu predávať:
1. Mladým ľuďom, ktorí sa chcú presadiť v zamestnaní alebo podnikaní a už pracujú.

2. Manažérom a majiteľom firiem všetkých druhov a veľkostí,

3. Manažérom a zamestnancom v štátnej a verejnej správe.

4. Ľuďom z tretieho sektora, rôznym aktivistom, …

5. Novinárom ekonomických, spoločenských a politických periodík.

Ako predávať:
1. Základom je kvalitný obsah a forma nahrávok. Všetky tieto prvé podcasty, čo sme natočili, majú obrovkský význam na to, aby sme po ich vyhodnotení boli schopní definovať ich obsah a formu.

2. Všetky vážne marketingové a iné aktivity zameraná na zvýšenie známosti a počúvanosti podcastov má zmysel robiť až potom, keď budeme mať istotu, že už máme vynikajúci obsah a formu.

3. Čo vieme urobiť sami, pre 2? Vieme dotiahnuť známe mená, ako hostí. Mám niekoľko mien v hľadáčiku. Vieme dohodnúť pár ľudí, aby sa o nás zmienili na sociálnych sieťach, resp. aby nás likovali, či komentovali. Vieme veľa z toho, čo píše ten pán, robiť aj sami.

Dnes zazdieľal Juraj Havlík náš spoločný podcast číslo 7 na svojej stránke. Uvidíme, čo to urobí. Večer sme si to celé všetci traja prešli, každý bod a dohodli sme sa, ako ďalej.

11.septembra 2001 som bol na akcii, ktorú organizovali ŽSR ľudia, s ktorými sme vtedy spolupracovali na projekte rozdelenia ŽSR. Spolu s Jurajom L. sme boli na konečnej zastávke už neexistujúcej železnice do Korytnice, hoci tam neboli už žiadne koľajnice, stále to bol majetok ŽSR a oni tam mali doškoľovacie stredisko. A teraz je to už 20 rokov. Dosť sa toho dokáže stať za 20 rokov života jedného človeka. Dvojičky spadli, naštartovalo sa veľa následných udalostí, ktoré sú súčasťou môjho života, či sa mi to páči alebo nie.

Dnes sme mali zaujímavé stretnutie. Renátu K. oslovili ľudia z Magistrátu hlavného mesta, že sa dozvedeli o našich projektoch v nultých rokoch a zaujali ich najmä návrhy na vznik centier podporných služieb na Ministerstve kultúry a iných ministerstvách. Priznávam bez mučenia, že ma to potešilo, že nová generácia objavuje našu prácu z pred 15 rokov. A verím, že nájdeme spoločnú reč a budeme môcť spolu niečo urobiť.

Veľmi nezrozumiteľné veci sa dejú v tieni pápežovej návštevy. Top policajti sa navzájom zatýkajú, prípadne plánujú zatýkať. Namiesto toho, aby sa udiali konečne správne veci sa zdá, že sa v konečnom dôsledku neudeje nič, respektíve sa udejú priam opačné udalosti, aké by sme si poniektorí želali. História sa priam ukážkovo opakuje. Po dvoch rokoch, ako začne vládnuť vláda, ktorá dáva pri svojom štarte nádej na to, že sa Slovensko stane príťažlivou krajinou, z ktorej sa nebudú sťahovať preč naše deti, to strany, ktoré ju zostavia, povedané veľmi jasne a bez servítky, veď je to môj blog a môžem si písať čo chcem, to strany jednoducho … dobre, nebudem vulgárny, ale ovládol som sa len preto, že moja mama by sa veľmi hnevala.Keby vedela, že verejne, nadávam.

Chlapci sa dole na prízemí veľmi smejú na Dobe ľadovej a ja začínam kašlať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *